Wyznacz konkretny kierunek działania

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Jak zapewne zauważyłeś, sama zabawa w polu kwantowym nie wystarcza, jeśli nie tworzysz nowych nawyków i nie programujesz umysłu świadomego na zmiany.
Bardzo ważne jest wyznaczanie sobie celów i konsekwentne działanie, ku ich realizacji.
Cele są ważną wskazówką dla umysłu świadomego i jednocześnie podpowiedzią dla Wszechświata, czego pragniesz i w jakim kierunku podążasz.

Jedną z metod wyznaczania celów jest SMART.
Jest to koncepcja formułowania celów w dziedzinie planowania, która jasno określa, jak powinien brzmieć poprawnie sformułowany cel.
Rozszyfrujmy teraz każdą z liter:

 • Cel powinien być Skonkretyzowany, co znaczy, że ma być dla Ciebie zrozumiały, jasny i konkretny.
 • Cel powinien być Mierzalny. Ma być tak sformułowany, by można było liczbowo wyrazić stopień jego realizacji lub przynajmniej umożliwić jednoznaczną „sprawdzalność” jego realizacji.
 • Cel powinien być Atrakcyjny. Pamiętaj jednak o pewnej zasadzie.
  Cel zbyt ambitny podkopuje wiarę w jego osiągnięcie i tym samym motywację do jego realizacji.
  Z kolei cel zbyt łatwy, nie będzie Ciebie mobilizował do działania.
  Dlatego wyznacz cel, który będzie dla Ciebie motywacyjny i atrakcyjny.
 • Cel powinien być Realny, powinien być ważnym krokiem naprzód. Jednocześnie musi stanowić dla Ciebie określoną, wysoką wartość.
 • Cel powinien być Terminowy. Musi mieć dokładnie określony horyzont czasowy, w jakim zamierzasz go osiągnąć.

Przykład wyznaczonego celu według metody SMART:
Zwiększam sprzedaż moich kursów online o 10% do sierpnia 2017, by uzyskany przychód przeznaczyć na swoje wakacje na Jamajce we wrześniu 2017 roku.

A co daje tak sformułowany cel?
1. Umysłowi świadomemu konkretny kierunek działania;
2. Wszechświatowi informację, czego pragniesz i jak ma zadziałać, aby Twoje pragnienia się zrealizowały;
3. Podświadomości informację, że czas zabrać się za przetransformowanie swoich zbiorów i otwarcie się na nowe możliwości. Oczywiście będąc uważnym jesteś w stanie wyłapać wszelkie nieużyteczne emocje i błędne przekonania, i raz na zawsze się od nich uwolnić. 

 

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row admin_label=”Wiersz”][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_post_slider admin_label=”Slider z postami” include_categories=”60″ orderby=”date_desc” show_arrows=”on” show_pagination=”on” show_more_button=”on” content_source=”off” use_manual_excerpt=”on” show_meta=”on” background_layout=”dark” show_image=”on” image_placement=”background” parallax=”off” parallax_method=”off” use_bg_overlay=”on” use_text_overlay=”off” remove_inner_shadow=”off” background_position=”default” background_size=”default” auto=”off” auto_ignore_hover=”off” hide_content_on_mobile=”off” hide_cta_on_mobile=”off” show_image_video_mobile=”off” meta_letter_spacing=”0″ custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″] [/et_pb_post_slider][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_image admin_label=”Obraz” src=”http://grazynaadamska.pl/wp-content/uploads/2015/08/people.jpg” show_in_lightbox=”off” url=”http://www.iquantumschool.pl/kursy/” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”off” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_image][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.