Podziel się informacją z przyjaciółmi!

Dzisiaj chciałabym przyjrzeć się źródłom przekonań.
Często dostaję od Was pytania:
Jak dotrzeć do zakotwiczonego wzorca?
Jak namierzyć przekonanie?
I najważniejsze:
Skąd się to wszystko bierze w podświadomości?

Moja odpowiedź jest następująca:)
Przychodzimy na ten świat, jako bezwarunkowa miłość – Dusza, czyli pisząc bardziej obrazowo z Czystą Kartą. Może nie do końca jest ona zupełnie czysta, bo zawiera już pewne znaczniki – wspomnienia z poprzednich wcieleń; ale dopóki nie zostaną one przez nas aktywowane, nie mają mocy i nie mają wpływu na nasze życie.

Już w momencie pojawienia się, jako Czysta Karta, zostają Tobie dołączone kolejne znaczniki – przekonania genetyczne, które przejmujesz w spadku od obecnej rodziny.
Ale one również tymczasowo nie są aktywne.

Jako Czysta Karta, która trafia tutaj prosto ze Źródła/Boga/Stwórcy/Wszechświata, czyli bezpośredniego połączenia z bezwarunkową, nieograniczoną, bezkresną miłością, przyjmujesz, że także w tej nowej powłoce – ciele, jaką dostajesz na swój tymczasowy dom, będziesz otoczona tą samą miłością, a osoby, które pojawią się w Twoim nowym życiu, będą tymi, które przekażą Tobie wszystko to, co najlepsze dla Ciebie.
Twoja niezachwiana ufność do tego wszystkiego, co dzieje się dookoła Ciebie, nie pozwala nawet dopuścić do siebie tego, że Twoim nowi rodzice mają swoje znaczniki (przekonania, wzorce), które już wpływają na Ciebie i mogą Tobie w jakikolwiek sposób „szkodzić”. Nie przyjmujesz tego, gdyż przybywasz ze Źródła, gdzie jest tylko bezwarunkowa miłość.
Nie masz w sobie takiego przekonania:)
I z takim własnie przeświadczeniem pojawiasz się na Ziemi.

No i zaczynają się przysłowiowe „schody pod górkę” 🙂

Zaczynasz chłonąć wszystko, co do Ciebie dociera. Twoja podświadomość świadomie i nieświadomie koduje każdą informację, która do Ciebie dochodzi, nawet wtedy, gdy śpisz! 
Tak się dzieje do 7 roku życia, przy czym do 4 lat po narodzinach, Twoim głównym źródłem informacji jest mama, a zaraz po niej tato lub osoby, które mają wpływ na Twoją mamę.
Jest to okres najintensywniejszej pracy dla Twojej podświadomości.
W tym czasie na Czystej Karcie powstają znaczniki, które przejmujesz od bliskich i do tego aktywują się, wspomniane wyżej, wzorce genetyczne.

W praktyce wygląda to tak, że przyjmujesz każde zachowanie swojej mamy lub taty, które jest podszyte emocjami lub uczuciami, jako niezaprzeczalny fakt.
Kodujesz każde słowo i wiążesz je z tym, co zaobserwujesz.

Przykład:
Twoja mama wypowiada się na temat miłości i relacji z Twoim tatą narzekając i wyrzucając mu błędy, zauważasz kłótnie rodziców, Twój tata krzyczy na mamę. -> Twoja podświadomość łączy miłość z narzekaniem, wytykaniem błędów i krzykiem.
Taki znacznik (wzorzec) relacji staje się Twoim źródłem przekonania na temat miłości.

Tutaj chcę Tobie zwrócić uwagę na jeszcze jedną istotną rzecz.
Same słowa nie mają żadnego znaczenia, zwłaszcza, gdy jesteś niemowlakiem i niewiele z nich rozumiesz. W tym czasie słowa są dla Ciebie zlepkiem szeregu liter i niczym więcej.
ALE!
To z jakimi emocjami lub uczuciami trafiają do Ciebie już ma ogromne znaczenie!
To właśnie ten ładunek emocjonalny nadaje moc poszczególnym słowom. I nawet, gdy nie znasz ich, nie rozumiesz, to już emocje i uczucia, z którymi są wypowiadane, doskonale rozpoznajesz.

Jaki z tego wniosek?
Aby dotrzeć do źródła przekonań, skup się na emocjach, jakie wywołują w Tobie poszczególne zachowania lub słowa. To właśnie emocje są pierwszym krokiem do tego, aby skutecznie rozbroić niekorzystne przekonania.
Żeby uwolnić się od znaczników (przekonań/wzorców) najpierw musisz rozładować bagaż emocjonalny, który podtrzymuje daną myśl/znaczenie słowa/definicję.
Dopiero wtedy będziesz mogła całkowicie  wymazać znacznik ze swojej Karty.

I na tym etapie mogę Tobie pomóc polecając bezpłatny kurs Emocjonalny Detoks, gdzie pokazuję Tobie 5 skutecznych technik uwalniania się od emocji.

Jeżeli uznasz, że ktoś z Twoich znajomych powinien przeczytać ten tekst, udostępnij go proszę. 

Ślę moc miłości,

Grażyna A. Adamska

Jak skutecznie uwolnić się od błędnych przekonań?

Po pierwsze: Rozbrój z emocji stary wzorzec. Każde przekonanie jest naładowane emocjonalnie, a ładunek emocji powoduje, że dajemy uwagę danej myśli. MYŚL + EMOCJA/UCZUCIE = PRZEKONANIE Podświadomość przyjmuje, że jest to dla Ciebie coś ważnego, stąd...

Źródła przekonań

Dzisiaj chciałabym przyjrzeć się źródłom przekonań. Często dostaję od Was pytania: Jak dotrzeć do zakotwiczonego wzorca? Jak namierzyć przekonanie? I najważniejsze: Skąd się to wszystko bierze w podświadomości? Moja odpowiedź jest następująca:) Przychodzimy na ten...

Uroki, klątwy, wampiry energetyczne, obce byty…

Ostatnio pytacie mnie w mailach, jak radzić sobie z klątwami, urokami, obcymi bytami i wpływem innych ludzi na Wasze emocje. Wielokrotnie już poruszałam ten temat na blogu (⇒ Co powstaje z zagęszczonej energii emocji?), a mimo to dalej budzi on wiele pytań, dlatego...

Czy wiesz, że lęk przed zmianami to absurd?

Lęk jest potężnym demotywatorem dla zmian.  Nasz umysł panicznie boi się nowego i gdy tylko pojawia się okazja, żeby zrobić coś inaczej, zaraz dopada Cię lawina natrętnych i ograniczających myśli. Twoja podświadomość działa jak radar. Słowa "zmiana", czy też "nowe"...

Pozwól odejść…

"Moja relacja rozpada się. Wykonuję Dwupunkt, a mimo to jest coraz gorzej. Myślałam, że uda się uratować nasz związek, a w tej chwili jest katastrofalnie. Co się dzieje? - Monika" Monika jest jedną z wielu osób, które doświadczają pozornie negatywnych konsekwencji...

Nie obwiniaj innych!

Główną przyczyną negatywnych emocji i podstawowym czynnikiem, który działa destrukcyjnie na wewnętrzny spokój, jest obwinianie innych. Negatywne emocje zawsze wynikają z sytuacji, w której obciążyliśmy kogoś lub coś winą za jakieś nieprzyjemne wydarzenie. Żeby można...

Ćwiczenie wdzięczności

Wdzięczność jest uczuciem, który uruchamia lawinę pozytywnych zdarzeń w Twoim życiu. To jedno z ważniejszych praw manifestacji marzeń. Jeśli nauczysz się być wdzięczny za to, co jest teraz w Twoim życiu, otworzysz sobie drzwi do nieograniczonych dóbr Wszechświata....
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Share This

Dołącz

Share this post with your friends!

Kwantowy NEWSLETTER dla Ciebie