fbpx

W drodze do pełnej harmonii

Od dłuższego czasu obserwuję pewna tendencje wśród ludzi poszukujących metod, które odmienią ich życie.
W okresie, gdy prym wiódł sławny „Sekret”, królowała wizualizacja i programowanie umysłu świadomego na realizację swoich marzeń. 
Większość z nas rzuciła się na głęboką wodę wizualizując swoje najskrytsze marzenia, pragnąc szybkich efektów.
Gdy po jakimś czasie okazywało się, że to nie do końca działa, następowało zniechęcenie i albo całkowita rezygnacja z dalszych prób, albo poszukiwanie innych rozwiązań. 
Po pewnym czasie przyszedł wielkim bum na pracę z podświadomością i czas na metody kwantowe.
Tym razem osoby żądne zmian zaczęły uwalniać stare programy, schematy i wzorce z podświadomości, co dla jednych było zrzuceniem ciężkich kajdan, dla innych traumatyczne starcie z przeszłością, a jeszcze dla kolejnych nie zawsze miła konfrontacja ze samym sobą.
I w tym przypadku pojawiła się pewna ulga, spokój, zmiana wewnętrzna, jednak niektórych tematów nie dało się przeskoczyć, bo nie odzwierciedlały się w świecie materialnym.
I ponownie pojawił się pewien dysonans.

Co w takim razie jest nie tak?
Kluczem do pełnej zmiany na każdej płaszczyźnie jest równoległa praca na wszystkich poziomach – świadomości, podświadomości i ducha.
Jeśli pracujesz tylko z umysłem świadomym to utkniesz, bo podświadomość nie pozwoli Tobie wierzyć w coś, co może być dla Ciebie zagrożeniem.
Przykładowo, jeśli masz zakotwiczone memy społeczne (a uwierz mi, że każdy jakieś ma) np. bogaci to oszuści, pieniądze są brudne, miłość to cierpienie, to podświadomość nie dopuści Ciebie do pieniędzy ani miłości, bo zadba o to, abyś nie został „skrzywdzony”. Przecież nie możesz być oszustem, ani dotykać czegoś, co jest brudne lub cierpieć.
Jeśli skupisz się tylko na podświadomości to dla kontrastu umysł świadomy, nie dostając nowych wytycznych do działania, zacznie sabotować Twoje wewnętrzne zmiany.
Gdy uwolnisz się od niekorzystnych przekonań i jednocześnie nie pokażesz, jak poruszać się w nowych okolicznościach, umysł wróci do starych schematów.
Weźmy dla przykładu Twoją sferę finansową.
Jeśli pracując w temacie bogactwa, nie zaczniesz budować nowych nawyków takich, jak np. kontrolowanie finansowe, mądre oszczędzanie, inwestowanie w siebie i w życie; jeśli nie nadasz nowego kierunku dla umysłu świadomego, to cała Twoja praca z podświadomością, prędzej czy później, legnie w gruzach.

Dlatego kluczem do jakiejkolwiek przemiany jest zbudowanie pełnej równowagi.
Jednoczesna praca umysłu świadomego i podświadomości, a do tego otwarcie się na harmonię płynącą z Twojej Duszy, to jedyna właściwa droga ku zmianom w Twoim życiu.

Z miłością,
Grażyna A. Adamska

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.