“Energia pieniędzy” Stuarta Wilde’a jest ciekawą pozycją, która pozwala spojrzeć na pieniądze z nieco innej perspektywy.
Autor świetnie prowadzi czytelnika przez zakodowane w umyśle procesy myślowe dotyczące pieniędzy i pomaga zmienić te, które już nie służą.
W książce można znaleźć kilka ciekawych ćwiczeń i inspirujących cytatów.
“Pieniądz nie jest niczym innym jak formą myślową i od nas zależy, jaki nadamy jej kształt i znaczenie, a zatem, czy będziemy bogaci, czy nie – taka jest podstawowa teza kolejnej książki Stuarta Wilde’a.
W świecie fizycznym nie można żyć bez pieniędzy i bez pieniędzy człowiek nie może być wolny.
Ale zdobywanie pieniędzy to tylko gra z samym sobą.
To, jak gramy, decyduje o jakości naszego życia i określa zakres naszej wolności. Przede wszystkim musimy zmienić naszą świadomość – otaczajmy się bogactwem i luksusem, obracajmy się wśród ludzi bogatych i zacznijmy myśleć jak bogacze, pozbywając się naszych emocjonalnych ograniczeń związanych z pieniędzmi. Obudźmy w sobie świadomość dostatku, poczucie własnej wartości i akceptacji siebie, a potem zgodnie z tym nowym sposobem myślenia zacznijmy działać – zawsze postrzegając pieniądze jako energię, a nie symbol przetrwania.
Ilustrując swoje tezy sugestywnymi, często zabawnymi przykładami, autor wskazuje nam prostą drogę wiodącą do bogactwa i pełnej wolności finansowej.”
Autor i wykładowca Stuart Wilde to jedna z najwybitniejszych postaci “Ruchu na rzecz rozwoju ludzkiego potencjału”. Jego styl pisarski jest humorystyczny, kontrowersyjny, ostry i transformacyjny. Napisał 15 książek na temat świadomości w tym Taos Quintet, który odniósł ogromny sukces.
Książki uznawane są za dzieła w swoim gatunku.
W skład Taos Quintet wchodzą:
“Affirmations”,”The Force”, ” Miracles”, ” The Quickening” i ” The Trick to Money Is Having Some”.
Ekscentryczny i zarazem wnikliwy sposób pisania sprawił, że Stuart Wilde zyskał na przestrzeni lat lojalnych czytelników. Miał on także duży wpływ na New Age, jak również na ” Ruch na rzecz rozwoju ludzkiego potencjału”. W okresie ostatnich 20 lat został uznany za ” nauczyciela nauczycieli” z powodu wpływu, jaki wywarł na innych pisarzy i nauczycieli na tym polu działalności.
Książki Wilde przetłumaczono na 12 języków.
Oto 14 zasad Stuarta Wilde’a, z książki “Energia pieniędzy”:
Zasada 1.
Dostatek nigdy nie będzie wskaźnikiem mówiącym, ile ktoś ma pieniędzy. Zawsze mówi on raczej, jak ktoś się czuje w stosunku do pieniędzy, które posiada.
Zadada 2.
Nawet jeśli nie masz żadnych pieniędzy, które zasługiwałyby na wzmiankę, możesz stworzyć swojemu umysłowi iluzję, że to, co rzeczywiście posiadasz, jest ogromną obfitością.
Zasada 3.
Akceptacja (siebie) to podstawa otrzymywania.
Zasada 4.
Umiejętność wystawiania rachunków jest podstawowym warunkiem dostatku. Powtarzaj afirmację, że nigdy nie będziesz zaniżać swej wartości, wyceniając siebie na mniej, niż czujesz, że jesteś wart.
Zasada 5.
Ponieważ w naszej psychice pieniądz jest głównym symbolem bezpieczeństwa, każda twoja myśl o niepewności finansowej wpływa na twą zdolność zarabiania pieniędzy. Pieniądze płyną w kierunku stabilizacji, a odpływają od jej braku.
Zasada 6.
Największą zemstą jest dobrze radzić sobie.
Zasada 7.
Koncentruj się na tym, co jest ci znane lub co daje rezultaty. Nie pozwól, aby urok aktywności wywiódł cię poza granice, w których czujesz się komfortowo i możesz zapanować nad sytuacją.
Zasada 8.
Gdy się przedzierasz, zmierzając ku swemu ostatecznemu wyzwoleniu, będziesz musiał wziąć odpowiedzialność za swoje sprawy, w tym również za siebie. Niewielu bogatych ludzi nie bierze na siebie odpowiedzialności w sposób naturalny.
Zasada 9.
Masz święte prawo wyboru, z kim będziesz grać i na jakich warunkach. Gdy wyeliminujesz każdą przeszkodę w przepływie energii, pozytywne rzeczy w twoim życiu będą wibrować coraz szybciej.
Zasada 10.
Aby skutecznie służyć ludziom, musisz w sensie psychologicznym działać „pod nich“, co oznacza, że gdy im oferujesz usługę, musisz podporządkować swoje ego ich potrzebom (aż do chwili, gdy zainkasujesz od nich pieniądze).
Zasada 11.
Na swej drodze poszukiwań myśl o symbolice dzięcioła. Jedno jego dziobnięcie niewiele znaczy, ale w końcu pada całe to cholerne drzewo.
Zasada 12.
Jeżeli jakiś aspekt (twojego życia) jest dla ciebie bardzo, bardzo wyjątkowy, zostaje on uświęcony przez cnotę własnej spójności. A zatem stopień twojego zaangażowania się w ów ideał jest niezwykle istotny, wiesz bowiem, że cały sens twojego życia zawiera się i koncentruje na tym jednym dążeniu lub osiągnięciu.
Zasada 13.
Zdobywanie bogactwa to proces praktyczny.
Zasada 14.
Nie ma innego powodu do prowadzenia interesów niż liczenie pieniędzy. Produkcja, wytwarzanie, sprzedaż, public relation i dostawa to nie biznes – biznesem jest gromadzenie i liczenie pieniędzy.
Energia pieniędzy – S. Wilde