fbpx

Entuzjazm drogą do realizacji marzeń!

W życiu bardzo ważne jest wyznaczanie sobie celów.
Wielu znanych, światowych mentorów i coachów, podkreśla wagę określania i zapisywania swoich marzeń, aby stworzyć drogę ku ich realizacji.
Ważne jest również to, aby budować w naszym umyśle otwartość na podwyższanie poprzeczki.
Dlatego ustal sobie zarówno cele finansowe krótkoterminowe, czyli takie, które na tą chwilę są wyobrażalne dla Ciebie, jak i takie, które wydają się nierzeczywiste, wręcz w świecie marzeń i fantazji.
Kiedy określisz cel proporcjonalny do Twojego obecnego dochodu, Twój umysł świadomy i podświadomość zaczną poszukiwać rozwiązań.
Pojawią się nowe pomysły, inspiracje i bodźce do działania, które wydadzą się praktyczne i zgodne z Twoim celem.

Jednak, gdy postawisz sobie cel niebotyczny, wysoko ponad swoje obecne dochody, pomysły, inspiracje i bodźce do działania mogą się wydawać dziwne lub niepraktyczne.
Czasami ciężko nawet zobaczyć, w jaki sposób są one związane z niebotycznym celem.

Dlatego podążanie za tego rodzaju prowadzeniem wymaga ogromnego poczucia wiary, ponieważ osiągnięcie niebotycznego celu będzie od Ciebie wymagać przestawienie myślenia, działań, a nawet zmiany własnej tożsamości.
Postawienie sobie niebotycznego celu wprawi w ruch interesujące zdarzenia.
Nastąpi pewna synchronizacja tego, co zacznie się dziać w Twoim życiu, z tym, jak dotrzeć do osiągnięcia tego, co sobie wyznaczyłeś.
Zadziała prawo przyciągania i nagle znajdziesz się w idealnym czasie, we właściwym miejscu i poznasz odpowiednich ludzi, zawrzesz właściwe kontakty.

“Działanie prawa przyciągania wyjaśnione jest przez metafizykę.
Kiedy masz już jasność co do Twojego celu i czujesz w sobie podekscytowanie i radosne wyczekiwanie, stajesz się o wiele mocniejszym magnesem, przyciągającym wszystko, czego potrzebujesz, aby urzeczywistnić swój cel.”
M. M. Lynch

Istnieje wiele teorii na temat tego, jak to działa, ale najważniejsze jest to, że się dzieje.
Dzieje się wtedy, gdy Twoje przekonania, entuzjazm, oczekiwania i poczucie zasługiwania łączą się ze sobą, po oczyszczeniu negatywnych emocji z nimi związanych.

“Kiedy mówisz o dochodzie czy wzroście biznesu, ludzie odpowiadają na ten wyjątkowy ton pozytywnej energii w Twoim głosie.
Uczucia, jakie idą za tym co mówisz, są tym najważniejszym czynnikiem, który może przemienić Twoje cele w rzeczywistość.
Ta specjalna cecha nazywa się entuzjazmem.
Kiedy entuzjastycznie mówisz o swoim celu, wizji i tym, co możesz dać, ludzie chcą Cię wspierać i być obok Ciebie.
Entuzjazm jest zaraźliwy i ludzie czują przyciąganie do wizji, która go wywołuje.” M. M. Lynch

Zwróć szczególną uwagę na to, z jakim entuzjazmem podchodzisz, gdy realizują się Twoje cele krótkoterminowe i ten sam entuzjazm i wiarę przenieś na cele niebotyczne.
Tutaj tkwi klucz do spełnienia!
Pamiętaj, że tak jak negatywne emocje blokują pragnienia, jeśli zastąpisz je pozytywnymi uczuciami, staną się one siłą napędową wszystkich Twoich celów!


Książka jest dostępna
w księgarni Czary Mary

(kliknij w okładkę)


 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.