fbpx

Historie życiem pisane… Ten drań powiedział, że kocha mnie bezwarunkowo!

Ostatnio uczestniczyłam w pewnej rozmowie, w której jedna z kobiet – Asia, opłakiwała rozstanie ze “swoim ukochanym” mężczyzną – Tomkiem. Mężczyzną, który deklarował jej miłość bezwarunkową. Obsypywał komplementami, interesował się jej życiem, wspierał w trudnych chwilach, dawał prezenty, był kochający, miły, zaangażowany i grzeczny.
Spotykali się już ponad miesiąc i czuła się przy nim jak księżniczka, aż do czasu, gdy…

…wybrali się razem na przyjęcie do jego znajomych. 
Koniecznie chciał, aby poznała jego przyjaciół.
Podczas imprezy Asia zauważyła, że Tomek adoruje każdą samotną kobietę na przyjęciu. Komplementuje je, stawia drinki, przytula…
Poprosiła mężczyznę na bok i wyjaśniła mu, że jego zachowanie ją rani, i że jeśli mu na niej zależy, to prosi, aby przestał się zachowywać jak napalony kogut w kurniku.
Na co Tomek, zdziwiony reakcją kobiety, odpowiedział:
“Przecież umówiliśmy się na miłość bezwarunkową. Ja nie stawiam Tobie warunków z kim się spotykasz, więc to zrozumiałe, że Ty mi też. Baw się dziewczyno!” I poszedł szaleć dalej.
Asi ugięły się kolana. “Że co?” – pomyślała – “Na co się umówiliśmy?”
Kobieta zerwała znajomość, a mimo to, cały czas czuła ból, że dała się omamić takiemu mężczyźnie. Cały czas zadawała sobie pytanie:
Jak to możliwe, że dla niego miłość bezwarunkowa znaczyła to samo, co miłość bez (stawiania) warunków?
Zatrzymajmy się na chwilę i wyjaśnijmy sobie różnicę pomiędzy dwoma pojęciami:
miłością bezwarunkową a miłością bez (stawiania) warunków. Celowo pominę tutaj to, dlaczego Asia przyciągnęła do siebie takiego mężczyznę, jak również nie będę doszukiwać się, jakie i dlaczego Tomek ma podejście do relacji, bo pragnę skupić się na sensie znaczenia miłości bezwarunkowej.

Miłość bezwarunkowa to czysta, głęboka, prawdziwa miłość płynąca w nas, do nas i przez nas prosto ze Źródła Wszystkiego, Co Jest.
Miłość bez (stawiania) warunków to nie jest miłość, to ucieczka przed miłością, to paniczny (uświadomiony lub nie) lęk przed zaangażowania, to brak miłości i szacunku do samego siebie.

Miłość bezwarunkowa to wolność wyboru tego, czego pragnie się doświadczać, tego, kogo pragnie się kochać, bez oczekiwań, bez stawiania warunków. To wewnętrzny świadomy wybór kierowany prawdą serca.
Miłość bez warunków to, wbrew pozorom, stawianie warunku – Będę z Tobą, ale musisz mieć świadomość, że z innymi także. Nie kwestionuję tutaj wzajemnej zgody przez obie strony, na taki układ, bo, tak jak napisałam wyżej, miłość bez warunków, to nie jest miłość.

I w końcu miłość bezwarunkowa to pełnia i spełnienie w każdej dziedzinie i sferze życia.
Natomiast miłość bez warunków to pogrążanie się w chaosie beznadziejności, bezczucia i bezemocjonalności.

A jaka jest Twoja definicja miłości bezwarunkowej?
Będę wdzięczna, gdy odpowiesz na pytanie w komentarzu.

Z miłością,
Grażyna A. Adamska

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.