fbpx

Jak wygląda proces zmiany przekonań?

Praca z przekonaniami to jest proces zmian, który trwa dłużej niż jeden dziań.
O ile uwolnienie od przekonań z podświadomości może potrwać kilka minut,
o tyle wyrobienie nowego nawyku myślowego i innego działania wymaga dużo więcej czasu.

Bardzo często ludzie popadają w zniechęcenie, gdyż emocje biorą górę i pojawia się zwątpienie, czy oby na pewno dane przekonanie już nie funkcjonuje w ich życiu.
Bowiem zaraz po sesji uwalniającej jesteś na bardzo wysokich wibracjach i czujesz, że to, co przez tak długi okres Tobie ciążyło na sercu, wreszcie sobie poszło.
Jednak zaraz potem następuje zderzenie się z rzeczywistością.
Tą realną i starą rzeczywistością.
Dostajesz niczym młotkiem po głowie i na początku nie masz pojęcia, co się dzieje.
Jednak gdy jesteś świadomy procesu zmiany, wiesz, że to, co właśnie się zdarzyło jest Twoją lekcją. Lekcją, którą musisz zdać, aby w pełni wkroczyć w nową rzeczywistość.
Jest to generalna próba, w której masz udowodnić, przede wszystkim sobie, że stare przekonanie jest już tylko przeszłością.
W tym momencie wiele osób się poddaje. Poddaje się, bo uważają, że nic się nie zmieniło i temat wciąż jest aktualny w ich życiu.
Gdy natomiast weźmiesz pod uwagę fakt, że musisz pokazać umysłowi świadomemu nową wersję siebie w nowej rzeczywistości, przychodząca lekcja staje się dla Ciebie okazją, a nie przekleństwem.
Niniejsza lekcja pozwala Tobie skonfrontować się ze starym tematem i zareagować inaczej, zachować się w nowy sposób, zadziałać odmiennie niż do tej pory.
W ten sposób Twój umysł świadomy dostaje nowe wytyczne, uczy się Twojego nowego zachowania, wyrabia sobie nowe nawyki.
I dopiero po zdanej lekcji masz pewność, że stare przekonanie puściło i już Ciebie nie dotyczy. Doskonale uświadomisz to sobie w momencie, gdy nowa rzeczywistość zagości na stałe w Twoim życiu.

Życzę Tobie przede wszystkim cierpliwości w procesie zmian:)
Grażyna A. Adamska