fbpx

Magia Kobiecych Kręgów

Tworzenie Kobiecych Kręgów ma swoją bardzo starą tradycję na całym świecie.
Nie jest również obca polskiej kulturze.

Nasze prababcie, często zbierały się razem, by porozmawiać, pośmiać się, wesprzeć dobrym słowem. Powstawały tzw. kółka gospodyń domowych, gdzie szydełkowały, robiły ozdoby świąteczne, piekły, gotowały.
Czuły, że wzajemne kobiece wsparcie jest szalenie potrzebne i ważne.

 

Kobiece Kręgi to tradycja, którą warto kultywować, gdyż ma niesamowitą wartość emocjonalną w rozwoju kobiecości. Przede wszystkim wpływa pozytywnie na budowanie relacji z samym sobą.

Do Kobiecego Kręgu, każda z kobiet wnosi swoją energię, inność w postrzeganiu świata, doświadczenia i wiedzę.

Wyjątkowość kręgu polega na tym, że wszyscy znajdują się w jednakowej odległości od środka, są tak samo ważni, mają te same prawa i wspólną równą odpowiedzialność za to, co w kręgu się dzieje. Nie ma tu hierarchii i prowadzących.

Krąg swoim kształtem przypomina galaktyki, obrazuje budowę Wszechświata, cykle na Ziemi, poszczególne etapy życia człowieka i naszych “krewnych”. Według tej wizji świata, wszystkie jego elementy, żywioły, istoty żywe i duchowe zespolone są ze sobą w odwiecznym kręgu współzależności.

Krąg jest niczym Słońce, wspiera promieniami swojej energii; jest niczym Woda, dostarczając przepływ informacji po okręgu; jest niczym Powietrze, docierające do każdego zakamarka, oczyszczające z toksycznych myśli; jest niczym Ziemia, dając moc wszystkiemu, co wzrasta na każdym poziomie.

Magia kręgu to pomost pomiędzy Tobą a Twoją mocą. Tworzy Twój własny mikrokosmos, Twoją własną świętą przestrzeń, oddala wszystko to, co zbędne. Wewnątrz kręgu nie może się wydarzyć nic negatywnego. 

Tworząc Kobiecie Kręgi, kobiety dzielą się swoimi talentami, wspierając wzajemnie przez swoją obecność, tworząc bezpieczne miejsce, gdzie mogą cieszyć się z własnych osiągnięć, jednocześnie wspierać się w bolączkach. Wzajemnie się inspirują, odkrywają piękno i moc kobiecości.

Pixabay Image 820479

Dlatego niezwykle ważne jest, aby wrócić do tradycji i praktykować spotkania w kręgach, aby odkrywać na nową swoją wewnętrzną moc, ponieważ kobiety są dla siebie nawzajem jak magiczne lustra, zarówno w działaniach, jak i słowach czy gestach.

Z miłością,
Grażyna A. Adamska