fbpx

Misja Duszy – najważniejsze pytania, cz. 1

Przy odkrywaniu swojej misji Duszy bardzo często pojawiają się pytania, dlatego w najbliższym czasie postaram się odpowiedzieć na te, które powtarzają się najczęściej:

1. Czy Dusza ma wiek? Czy można określić ile Dusza ma lat?
Według mojej wiedzy Dusza jest wieczna, a jej wiek to określenie poziomu zdobytych doświadczeń i lekcji, które sobie przyswoiła poprzez dotychczasowe istnienie. Dlatego nie należy interpretować podziału wieku Dusz na młode, dojrzałe, stare, jako odpowiednik tego, ile mają lat, ale należy spojrzeć na to od strony zdobywanych doświadczeń. Dana Dusza może być na poziomie dojrzałym w przyswojeniu sobie szacunku do życia, ale być jednocześnie na poziomie dziecka w nauce o miłości do siebie. Z każdym wcieleniem Dusza wybiera sobie inną misję, stąd cały czas jest w procesie rozwoju i udoskonalania. 

2. Jak to jest z planem Duszy i wolną wolą człowieka? Czy wszystko jest z góry zaplanowane?
Odpowiedź na to pytanie bardzo długo dojrzewała w moim sercu. Prawdą jest, że człowiek ma wolną wolę i prawdą jest, że wszystko jest zaplanowane jeszcze przed konkretnym wcieleniem. A więc, jak to możliwe? 
Po pierwsze: Pamiętaj, że misją Duszy jest doświadczanie konkretnych jakości życia poprzez emocje i uczucia. Zatem człowiek cały czas samodzielnie podejmuje decyzje, w jaki sposób odrobi daną lekcję. Może przeżyć odrzucenie lub ból na własnej skórze i wtedy otworzyć się na miłość bezwarunkową lub może poprzez empatię i współodczuwanie widzieć to u innych i też wyciągnąć z tego konkretną lekcję.
Najwięcej uczymy się poprzez relacje z innymi. 
Przykładowo: Kobieta może osobiście przeżyć rozstanie z mężczyzną, doświadczyć bólu odrzucenia i poprzez wewnętrzne przebudzenie zacząć odkrywać, co ta lekcja jej dała, jednocześnie budując w sobie otwartość na prawdziwą miłość, ale może też widzieć tę sytuację u przyjaciółki i poprzez współodczuwanie nauczyć się tej samej lekcji poprzez pomoc jej w wyjściu z tych emocji.
Po drugie: Planowanie konkretnego życia odbywa się na tworzeniu nieskończenie wielu scenariuszy. Owszem, zazwyczaj wyłuszczają się cztery główne drogi, ale Dusza wie, że w ciele człowieka ma wolną wolę i może nastąpić progres w każdym momencie. Stąd ilość scenariuszy tego, co się wydarzy jest spora. 
Zatem jak widzisz człowiek cały czas ma wolną wolę i każda podjęta decyzja prowadzi go do realizacji misji Duszy.

3. Dlaczego Dusza chce pobierać lekcje? Czy wracając do Świata Dusz emocje nie znikają?
Gdy zadałam to pytanie mojemu Duchowemu Przewodnikowi w odpowiedzi pojawiła mi się walizka,  w której znajdowało się wiele różnych punkcików-znaczników. Przyszło do mnie, że po powrocie z danego wcielenia do Świata Dusz niektóre lekcje zostają przez nas zakończone, a inne są pakowane do walizki do kolejnego wcielenia. Biorąc pod uwagę, że podczas zdobywania doświadczeń nie tylko realizujemy swoją misję, ale także nabywamy innych jakości i cech ma to dla mnie jak najbardziej sens. Dowiedziałam się również, iż niektóre z tych znaczników Dusza może nauczyć się będąc w Świecie Dusz, ale z racji tego, że pragnie doświadczać życia na Ziemi, pozostałe stają się motywacją do kolejnych wcieleń.
Wiem, że Dusza jest czystą bezwarunkową miłością, a każde nowe doświadczenie udoskonala ją i prowadzi na wyższy poziom egzystencji, stąd walizka znaczników bardzo do mnie przemawia:)

Z miłością,
Grażyna A. Adamska

Jeżeli masz pytania związane z Misją Duszy to zadaj je w komentarzu, na pewno odpowiem:)

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.