fbpx

Odpowiedzi na 8 najważniejszych pytań o Reiki

 

Jak napisał Paulo Coelho w jednej ze swoich powieści „Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś”. Jeśli wierzysz, że jesteś gotowy na zmiany, silny w przekonania o głębokiej mocy podświadomości, gotowy na obudzenie w sobie energetycznych sił, które pozwolą pokonać ci trudności losu, to jest to prawdą nadrzędną. Wystarczy, że otworzysz się na Cudowną Energię, a otrzymasz dar w postaci niezwykłego, w pełni harmonijnego życia. Sprawdź jakie to proste.

Zanim jednak rozpoczniesz podróż z Reiki, dowiedz się, na czym polega jej fenomen.

Co to jest Reiki?

Jeden z tej kategorii tematów, przy których nawiązują się przyjaźnie, ciepło i zrozumienie, ale też wrogość i oburzenie. Dlaczego pojawiają się takie reakcje? Są one zawsze tam, gdzie dzieją się niewidoczne dla ludzkiego oka zjawiska. Jednak, czy naprawdę niewytłumaczalne?

Słowo rei w języku japońskim oznacza duszę, wyższą inteligencję, która przewodzi działaniu Wszechświata. Słowo ki natomiast odnosi się do duchowej energii, która przenika wszystkie żywe istoty. Często rozumie się je jako energia siły życiowej. Dlatego, Reiki możemy tłumaczyć jako duchowe przewodnictwo energii siły życiowej.

Przegląd faktów o Reiki, czyli praca z energią to nie mit

 • Reiki to rodzaj terapii energetycznej, technika pracy z podświadomością – nie jest kultem ani religią.
 • To japońska metoda uzdrawiania fizycznych i duchowych mankamentów życia. Stosowana jest jako opoka dla jasności umysłu i duchowego jestestwa.
 • Polega na przekazywaniu energii za pomocą odpowiedniego układania rąk na określone miejsca na ciele.
 • Małe badania wykazały, że Reiki może zmniejszyć ból fizyczny i emocjonalny.
 • Niektóre zagraniczne instytucje opieki zdrowotnej oferują Reiki jako formę terapii obok akupunktury i masażu terapeutycznego (m.in. w Ameryce, Australii, Hiszpanii).

Czy Reiki jest dla mnie?

Tak, Reiki jest dla ciebie, pod warunkiem, że pragniesz:

 • rozwijać się duchowo,
 • żyć w harmonii z samym sobą i otoczeniem,
 • stosować energię życiową, by usuwać wszelkie dolegliwości i przeszkody,
 • pomagać innym w odzyskiwaniu zdrowia i pogody ducha,
 • cieszyć się życiem pełną piersią,
 • doświadczyć zespolenia z Najwyższą Energią.

Jak wygląda zabieg Reiki?

Zabieg Reiki to bezinwazyjny oraz bezbolesny przekaz Uniwersalnej Energii Życia osobie potrzebującej poprzez przykładanie dłoni terapeuty do określonych miejsc na ciele klienta. Pełny zabieg trwa od 1 do 1,5 godziny. Czas trwania zabiegu, zawsze jest dostosowany do osoby przyjmującej Reiki, jej stanu emocjonalnego i fizycznego. Osoba poddająca się zabiegowi najczęściej przyjmuje go w pozycji leżącej, pozostając cały czas w ubraniu. W trakcie zabiegu klient wycisza się i relaksuje. 

Częstotliwość zabiegów Reiki uzależniona jest od stanu zdrowia oraz ogólnej kondycji osoby potrzebującej. W zależności od potrzeb, może to być kilka lub kilkanaście spotkań. Natomiast w przypadkach bardziej wymagających zalecana jest terapia nawet kilkumiesięczna. Wszystkie zabiegi mają na celu przywrócenie równowagi energetycznej w ciele klienta, która zapoczątkuje proces samoleczenia.

Zabieg REIKI przynosi:

 • ulgę w cierpieniu,
 • zmniejszenie bólu,
 • ustąpienie dolegliwości chorobowych,
 • przyspiesza proces leczenia oraz regeneracji organizmu,
 • przywraca wewnętrzny spokój i harmonię,
 • wzrost wewnętrznej mocy i radości istnienia.

Ważne jest, aby osoba poddająca się zabiegom Reiki nie rezygnowała z konwencjonalnego leczenia pod nadzorem specjalisty!

Co zyskam dzięki Reiki?

Dzięki głębokiej relaksacji, świadomej pracy z energią zmienia się twoje postrzeganie świata.  Stosując metodę pracy z podświadomością, zrozumiesz sens istnienia. Życie nie będzie oznaczało jedynie bijącego w ciele serca, a przenikającą twoje wnętrze duchową siłę, która pomoże ci pokonać dolegliwości zarówno na poziomie fizycznym, jak i emocjonalnym. Reiki jest wewnętrznym Światłem Wszechświata, które wchodzi w ciebie i pozwala dostroić się do Najwyższych Wibracji.

Jeśli czujesz, że powinieneś popracować nad stabilizacją emocji, pozbyciem się tych negatywnych i osiągnięciem spokoju ducha, Reiki służy wsparciem. Podniesie poziom twojej energii, likwidując emocjonalne blokady i wprowadzając pogodny nastrój.

Przejście inicjacji Reiki stwarza nieograniczone możliwości w pełnym kontrolowaniu własnego życia. Reiki wskaże ci drogę, którą powinieneś podążać, by osiągnąć samospełnienie. Ta Cudowna Energia reaguje na, co się w tobie dzieje. Motywuje cię do wewnętrznego rozwoju, a także strzeże przed negatywną energią z zewnątrz.

Wszystkie te cudowne właściwości Energii Reiki zespolone w jedno, dają ci niepowtarzalne narzędzie, by pomagać i uzdrawiać nie tylko siebie, ale też innych.

Jak zostać praktykiem?

Aby nabyć zdolność do świadomego korzystania z możliwości energii Reiki, musisz zostać zainicjowanym przez Mistrza Reiki. Polega to na przekazaniu Energii Reiki podczas tzw. Procesu Dostrajania. Gdy przejdziesz inicjację, Reiki zostanie z tobą już na zawsze. Nigdy jej nie stracisz.

Rozpocznij swoją wewnętrzną podróż.

Kliknij w poniższe obrazki i dowiedz się więcej…

     


Co daje inicjacja Reiki?

Reiki przede wszystkim bardzo przyspiesza rozwój duchowy. To tak, jakbyś przesiadł się z roweru do formuły 1. Po dostrojeniu zaczynasz o wiele szybciej realizować swój program duszy. Reiki otwiera przed tobą możliwości samoleczenia oraz leczenia innych. Prowadzi do równowagi, rozpuszcza blokady, sprzyja pełnemu odprężeniu, usuwa stres i przyczyny chorób oraz oczyszcza z toksyn. Jest to energia, która nie może nikomu zaszkodzić, ponieważ płynie zawsze w takiej ilości, w jakiej jest potrzebna.

Na czym polega inicjacja Reiki?

Inicjacja Reiki to rozpalenie twojej wewnętrznej iskry mocy. Kiedy poddajesz się wtajemniczeniom Reiki, otwierasz się na przepływ energii, nabierasz praktycznych umiejętności pobierania, przyswajania i jej przekazywania. Dzięki procesowi inicjacji z Twoich dłoni płynie uzdrawiająca siła, dzięki której wszystko czego dotkniesz wypełni się cudownym boskim Światłem (energią życiową). Ta umiejętność czerpania z Najwyższego Źródła, pozostaje w Tobie na zawsze.

Uzyskanie Reiki nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań ani właściwości. Wystarczy wyrazić gotowość na jej przyjęcie. Nie ma znaczenia wiek, płeć, rasa czy wyznanie. Pamiętaj: Reiki nie jest religią! Ponieważ jest naszą genetycznie wpisaną właściwością może ją stosować każdy człowiek również ateista. Jedyną przeszkodą jest niechęć lub lęk przed tą metodą.

Jako aktywny Mistrz Reiki Usui udzielam inicjacji: pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia, a także wielu odmian Reiki. Każdy uczestnik otrzymuje ode mnie certyfikat potwierdzający ukończenie inicjacji oraz skrypt, w którym znajdzie całą niezbędną wiedzę do pracy z Reiki.

Po skończonej inicjacji nie kończy się nasza wspólna przygoda. W każdej chwili możesz do mnie napisać w sprawach dotyczących pracy z energią Reiki. 

Reiki to nie czary – mary

Cały proces wewnętrznej przemiany, poprawy aspektów fizycznych oraz mentalnych wychodzi od Ciebie. Nie licz, że Reiki powie: „Ta dam — zrobione”. Reiki wskaże Ci drogą, ale to Ty mówisz: „Chcę zmian, Chcę harmonii, Chcę Reiki” i wprowadzasz te słowa jak mantrę w swoje najcenniejsze życie.