fbpx

Określ prawdziwą wartość tego, co robisz

Niektóre rzeczy, które robisz, mają pięć, a nawet dziesięć razy większą wartość od innych, mimo, że ich wykonanie zajmuje tę samą liczbę minut lub godzin.
Twoje najistotniejsze obowiązki – górne 20 % – to zazwyczaj poważne, trudne i zniechęcające rzeczy.
Z kolei pozostałe 80%, które ma niewielkie (lub żadne) znaczenie dla Twojego życia, jest zwykle przyjemne, proste i sympatyczne.
To, jaką wagę ma dla Ciebie dana rzecz, możesz rozpoznać po ilości zainwestowanego w nią czasu.
Zawsze zwracasz uwagę i poświęcasz czas na to, co najbardziej cenisz: na rodzinę, zdrowie, stosunki towarzyskie, sport albo pieniądze i karierę.
Wystarczy przyjrzeć się, w jaki sposób spędzasz swój czas, aby można było określić, co tak naprawdę jest dla Ciebie ważne.

Niektórzy ludzie mówią, że sukces zawodowy ma dla nich największą wagę, po czym wracają do domu i spędzają przed telewizorem kilka godzin dziennie.
Inni zarzekają się, że nie ma w ich życiu nic ważniejszego niż rodzina, a potem wychodzą się zabawić albo spotkać się z kumplami.
Tylko Twoje czyny powiedzą Tobie – i innym – co w rzeczywistości uważasz za ważne!

Istotą skutecznego zarządzania czasem jest “zmuszenie się” do wyznaczenia sobie jasnych priorytetów,
a potem do stosowania się do tych priorytetów.
Musisz absolutnie świadomie wyłonić najbardziej wartościową i najważniejszą rzecz, którą mógłbyś się zajmować w danym czasie, a potem wziąć odpowiedzialność za siebie i pracować wyłącznie nad tą rzeczą.
W ten sposób określasz swoje życiowe wartości i uczysz swój umysł systematycznego i wytrwałego działania. Tak właśnie wyrabiasz sobie nawyk skutecznego dążenia do wyznaczonego celu.

Z miłością,
Grażyna A. Adamska

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.