fbpx

Pięć poziomów przywiązania – don Miquel Ruiz Jr

Przedstawiam Tobie niezwykłą pozycję “Pięć poziomów przywiązania” don Miquela Ruiza Juniora.
Don Miquel Ruiz Junior to syn znanego autora “Czterech Umów” o tym samym imieniu i nazwisku.
Jest to niewielka książeczka, która zawiera w sobie ogrom wiedzy tolteckiej o naszym przywiązaniu do przekonań i wiedzy.
Autor zgrabnie opisuje jak powstają takie zniewolenia i w jaki sposób świadomie się od nich uwolnić.
Książka ta pozwala odkryć drogę do Prawdziwego Ja.
Pozwala poznać ścieżkę wolnej woli, na której samodzielnie decydujesz, czy chcesz otwarcie podążać ku nowej wiedzy, czy wybierasz inną trasę.

“W niniejszej książce opisuję pięć poziomów psychicznego i umysłowego przywiązania do rozmaitych idei i przekonań, prowadzących niekiedy wręcz do zniewolenia.
Owe poziomy są niczym słupy milowe, które wyznaczają z jednej strony skalę przywiązania do własnych poglądów, a z drugiej stopień otwartości na inne możliwości i opinie.

Mam nadzieję, że zagłębisz się w tej lekturze po to, by prześledzić, jak bardzo jesteś przywiązany do poszczególnych przeświadczeń oraz wyobrażeń wszak to one kształtują twoją rzeczywistość, twój Osobisty Sen, a równocześnie współtworzą nasze wspólne realia, wspólny Sen Planety.
Tylko z samoświadomością niezaburzoną w jakimkolwiek stopniu ograniczeniem własnych myśli możesz korzystać z prawdziwej wolności w poszukiwaniu własnych pasji i w pełni wykorzystywać życiowe możliwości.
Wybór należy do ciebie.” ~ Don Miguel Ruiz jr

piec-poziomow-przywiazania-u-iext43254242

Cytat z książki:
“Wady i ułomności mają źródło w naszych wyobrażeniach i przekonaniach.
Aby rozpoznać doskonałość lub zobaczyć świat i samych siebie takimi, jakimi jesteśmy naprawdę, musimy wpierw uświadomić sobie owo zniewalające przywiązanie do pewnych idei i pomysłów.
I musimy wyzbyć się ich, choćby na chwilę, aby zobaczyć to, co przesłaniają.
Zawsze byłem doskonały.
Ty też.
Jeśli nie potrafimy tego dostrzec, to tylko dlatego, że jesteśmy zbyt zajęci potępianiem wszystkiego za to, że nie jest czymś innym, niż jest.
Świat i wszystko na tym świecie jest doskonałe już przez to samo, że istnieje, w tym konkretny momencie, na ten jedyny sposób, w jaki może istnieć.
To prawda jedynaka dla mnie i dla ciebie. 
To jest doskonałość:
“Jestem, bo jestem w danej chwili”.”

Ze wszystkich wewnętrznych nakazów, których należy się wyzbyć, jeden jest najważniejszy: uwolnijmy się od narzuconego sobie przymusu osiągnięcia ideału, który ma sprawić, że będziemy czuli się szczęśliwi.
I nie chodzi wyłącznie o wygląd zewnętrzny.
W równym stopniu dotyczy to sposobu myślenia, filozofii, jakiej hołdujemy, duchowych celów i miejsca w społeczeństwie.
Wszystko to składa się na warunki, pod jakimi siebie akceptujemy.
Wydaje nam się, że aby być wartym naszej własnej miłości, musimy żyć zgodnie z oczekiwaniami, jakie sobie postawiliśmy.
Powinniśmy jednak zrozumieć, że te oczekiwania są wyrazem zawartych przez nas umów, a nie naszej prawdziwej natury.

mikeyDon Miquel Ruiz Junior jako czternastolatek uczył się pod kierunkiem swego ojca don Miquela i babci Madre Sarity. Tłumaczył z hiszpańskiego na angielski modlitwy i wykłady swojej babci. Pomagał też w prowadzonych przez nią wykładach. Przez kolejne dziesięć lat odkrywał w sobie nauki, które przyjął od rodziny. Gdy zgłębił swoją wiedzę i odkrył własną drogę, jako nagual tradycji Tolteków pomaga innym osiągną optymalne zdrowie psychiczne i fizyczne, co jest warunkiem wolności osobistej.
Jest żonaty i ma dwoje dzieci.


Książka jest dostępna w księgarni Czary Mary
(kliknij w okładkę)


 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.