fbpx
?>

Pięć Starożytnych Zwierciadeł Związku

“Życie jest lustrem i odzwierciedli myślącemu tę myśl, którą on je natchnie” ~ Ernest Holmes

  1. Zwierciadło Pierwsze: Odbicia chwili obecnej.
  2. Zwierciadło Drugie: Odbicia tego, co oceniamy w chwili obecnej.
  3. Zwierciadło Trzecie: Odbicia tego, co utraciliśmy, oddaliśmy albo co nam zabrano.
  4. Zwierciadło Czwarte: Odbicia naszej Ciemnej Nocy Duszy.
  5. Zwierciadło Piąte: Odbicia naszych największych aktów współczucia.     

Pixabay Image 517559

1. Zwierciadło Pierwsze: Odbicia chwili obecnej. 

“Wszystko poczynając od gniewu współpracowników po nadużycia zaufania, jest odbiciem naszych najgłębszych przeświadczeń. Wzorce, z którymi się utożsamiamy najsilniej, są często tymi, ktorych nawet nie potrafimy dostrzec w naszym życiu.”

“Jeśli widzimy nasze przekonania, które rozgrywają partie w naszych lustrach, wówczas są one rozgrywane teraz. Z chwilą, gdy zostają rozpoznane, negatywny wzorzec może zostać uzdrowiony za jednym uderzeniem serca! 

Rozpoznanie tego jest pierwszą wskazówką, dlaczego istnieje. Przeważnie odkrywamy, że nasze negatywne wzorce odzwierciedlone w naszym życiu mają swoje korzenie w jednym z trzech uniwersalnych lęków.

“Sedno naszych “negatywnych” doświadczeń można zredukować do jednego z trzech uniwersalnych lęków (lub ich kombinacji):

* lęku przed porzuceniem,
* niskim poczuciem własnej wartości,
* braku ufności (rozumianej jako poczucia bezpieczeństwa)
.”

2. Zwierciadło Drugie: Odbicia tego, co oceniamy w chwili obecnej.

“Zachęcam cię do zbadania swoich związków z ludźmi, którzy są ci najbliżsi. Następnie uznaj cechy i charakterystyki, które irytują cię niepomiernie i wydają się doprowadzać cię do szału. Z chwilą, gdy to zrobisz, zadaj sobie następujące pytanie: czy ci ludzie ukazują mnie w tym momencie?

To bardzo możliwe. Jeśli tak, będziesz to natychmiast wiedział dzięki wyraźnemu uczuciu, że to jest właśnie to. 

Jednakże jeśli odpowiedź brzmi “nie”, mogą one ujawniać coś jeszcze głębszego i potężniejszego, niż obraz tego, kim jesteś – mogą ukazywać ci odbicie rzeczy, które oceniasz w życiu. Rozpoznanie i po prostu uznanie istnienia tego zwierciadła jest właśnie tym punktem, w którym zaczyna się uzdrowienie twoich osądów.”
“Poprzez sprzeczność naszych przekonań i stylu życia, zamiast ukazać mi to, czym byłem, pokazały mi rzeczy, które osądzam! Te osoby pokazały mi wartości, które budziły we mnie mocne oceny – wartości, które, jak czułem, pogwałciły.”
“Moje oceny były magnesem, które utrzymywały te związki w miejscu.”
“Rozpoznanie osądu odzwierciedlającego w związku jest potężnym odkryciem, którego echo dosięgnie wszystkich aspektów życia.”
“Zwierciadła osądu są subtelne, nieuchwytne i być może nie będą mieć sensu dla każdego, kto je sobie uświadomi.” 
 

3. Zwierciadło Trzecie: Odbicia tego, co utraciliśmy, oddaliśmy albo co nam zabrano.

“Gdy znajdujemy kogoś, kto posiada właśnie to, co zdradziliśmy, czujemy się dobrze w jego towarzystwie. Komplementarna esencja tej osoby wypełnia naszą wewnętrzną próżnię i sprawia, że czujemy się znowu całością.”

“Gdy odnajdujemy w innych nasze “brakujące” części, czujemy się nieodparcie i potężnie do nich przyciągani. Możemy nawet wierzyć, że “potrzebujemy” ich w naszym życiu, dopóki nie przypomnimy sobie, że to, co nas tak w nich pociąga, wciąż w nas pozostaje… po prostu uśpione. Jeśli mamy świadomość, że wciąż posiadamy te cechy i zalety, możemy zdjąć z nich maskę i włączyć z powrotem do naszego życia. A gdy to uczynimy, nagle odkryjemy, że nie jesteśmy już tak potężnie, magnetycznie i niewytłumaczalnie przyciągani do osoby, która pierwotnie odzwierciedla nam te wartości.

Rozpoznanie naszych uczuć wobec innych takimi, jakimi są, a nie takimi, jakimi uczyniło je nasze uwarunkowanie, jest kluczem do trzeciego zwierciadła związku.”

“Gdy spotkasz kogoś w swym życiu, kto wzbudzi w tobie uczucie bliskości, zachęcam cię do zanurzenia się w owej chwili. Dzieje się wówczas coś rzadkiego i cennego dla każdego z nas: właśnie znalazłeś kogoś, kto zachował te części ciebie, których szukałeś. Często jest to obustronne doświadczenie, w którym przyciągasz do siebie drugą osobę z tego samego powodu!”

“Twoje spotkanie może trwać tylko kilka sekund, może najwyżej kilka minut. Ten moment jest dla ciebie okazją, aby poczuć radość i podekscytowanie chwili. To ty, odnajdujący część siebie w drugiej osobie, coś, co już posiadasz, podobnie jak uczucie, jak to jest, gdy jest przebudzone.”

“Zrozumienie, co mówią nam nasze uczucia wobec innych, może stać się najpotężniejszym narzędziem w odkrywaniu naszej największej mocy.”  

4. Zwierciadło Czwarte: Odbicia naszej Ciemnej Nocy Duszy.

“Ciemna Noc Duszy jest okresem w twoim życiu, gdy przyciągasz sytuacje, które reprezentują to, co jest twoim największym lękiem.”

“Celem Ciemnej Nocy Duszy jest doświadczenie i uzdrowienie naszych największych lęków.”

 5. Zwierciadło Piąte: Odbicia naszych największych aktów współczucia. 

“Jak wiemy, wszyscy jesteśmy swoimi najsurowszymi krytykami. Z tego powodu zwierciadło znane jest jako nasz największy akt współczucia. Dotyczy współczucia dla nas samych – tego, czym jesteśmy i kim się staliśmy.

Poprzez to zwierciadło nas samych, jesteśmy proszeni o współczujące pozwolenie na przejawienie się doskonałości, która już istnieje w każdym momencie życia. To prawda niezależnie od tego, jak inni widzą tę chwilę i jak się ona w istocie rozwija. Dopóki nie przywiązujemy wagi – co jest naszym własnym dziełem – do wyniku, każde doświadczenie jest po prostu okazją do wyrażenia siebie…”

“W Boskiej Matrycy to sposób, w jaki siebie odczuwamy – nasze działania, powierzchowność i nasze osiągnięcia – zostaje nam odzwierciedlony jako rzeczywistość w naszym świecie. Mając to na uwadze, najgłębsze uzdrowienie w naszym życiu może stać się również naszym największym aktem współczucia. Jest to dobroć, jaką okazujemy sobie.   

fragmenty z książki “Boska Matryca” Gregg Braden

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.