fbpx

Reiki i jej odmiany

REIKI to japoński system uzdrawiania, oparty na tradycyjnej metodzie pobudzania energii życiowej ,,Ki’’. Energia ta oznacza uniwersalną i inteligentną moc życia, którą posiada każdy z nas. Uosabia wszechogarniającą siłę Wszechświata, która zasila i ożywia wszystkie istnienia. Jest energią twórczą, kreującą, budującą, wypełniającą światłem, napełniającą radością oraz otwierającą na duchowy wymiar naszego życia.

REIKI nie może nikogo skrzywdzić ani zranić, jest bowiem światłem, bezwarunkową miłością i czyni tylko dobro.

Każdy z nas, rodzi się z wpisaną w kod DNA umiejętnością samouzdrawiania. Wszelkie choroby są emocjonalnymi zakłóceniami harmonii i prawidłowego przepływu energii przez nasze ciała. Owe zakłócenia powstają w wyniku traumy, negatywnych doświadczeń i destrukcyjnych wzorców pokoleniowych. Lekarstwa podawane na poziomie ciała fizycznego usuwają objawy, lecz nie likwidują przyczyn choroby. Kiedy z kolei nie usunie się korzenia wywołującego zapalnik chorobowy, dolegliwość powraca. Aby trwale zlikwidować źródło braku zdrowia, trzeba energetycznie i mentalnie dotrzeć do momentu jego powstania i usunąć przyczynę, która wywołała dysfunkcję. 

REIKI pracuje na wszystkich poziomach, reguluje przepływ energetyczny nie tylko w ciele, ale także na płaszczyznach subtelnych. Jej działanie jest wielowątkowe i holistyczne. Usuwa podłoże nękających nas chorób i każdą dysharmonię, jaką „znajdzie po drodze”, poprzez regulację energetyczną i uruchomienie procesu samouzdrawiania.

REIKI jest częścią nas i naszym genetycznym dziedzictwem. Kiedy poddajesz się inicjacji, nie dostajesz czegoś obcego, lecz wybudzasz w sobie coś, co już tam było.

Jakie są odmiany Reiki?

♥ Usui Reiki:

W 1922 była to pierwsza forma Reiki, która została odkryta na nowo i przeniesiona do współczesnego świata przez Mikao. Teraz różni się w sposób, w jaki pierwotnie nauczono. Usui Reiki odbywa się poprzez ułożenie rąk na ciele.

Zabieg REIKI:

 • Przynosi ulgę w cierpieniu i zmniejsza ból
 • Prowadzi do ustąpienia dolegliwości chorobowych
 • Przyspiesza proces leczenia oraz regeneracji organizmu
 • Przywraca wewnętrzny spokój i harmonię
 • Pomaga przy wzroście wewnętrznej mocy i radości istnienia

♥ Kundalini Reiki:

Istotą Kundalini Reiki jest przeczyszczenie i przygotowanie kanałów energetycznych do przyjęcia energii Kundalini, dopiero później energia zwiększa się. Reiki Kundalini to ścieżka rozwoju duchowego oraz zwiększania potencjału energetycznego.

Co zyskasz dzięki Kundalini Reiki?

 • wzmocnienie przepływu energii,
 • ułatwienie i wspomożenie rozwoju duchowego,
 • oczyszczenie organizmu,
 • oczyszczenie energii: aury i czakramów,
 • rozwój czakramów,
 • odblokowanie kanałów energetycznych, zwłaszcza głównych,
 • bezpieczne i delikatne pobudzenie przepływu Kundalini,
 • harmonizację energetyczną,
 • zależnie od stopnia wiele nowych, ciekawych możliwości, na przykład: wzmocnienie DNA, uwolnienie od traumy urodzeniowej, usunięcie blokad z poprzednich wcieleń, oczyszczenie karmy.

♥ GOLD Reiki : 

Jest uważana za jedną z najmocniejszych energii dostępnych w świecie fizycznym. Jest energią transformacji – przemienia strach w radość, ciemność w światło, negatywne w pozytywne. Praktyka Gold Reiki nie różni się zbytnio od tradycyjnego Reiki, ale kładzie szczególny nacisk na uwolnienie starych blokad związanych ze strachem i lękiem, poprzez wykorzystanie uniwersalnych energii Rei. To wezwanie do działania Złotego Promienia, aby ten skupił się na oczyszczaniu blokad energetycznych, które zalegają w człowieku. Ważnym atrybutem Gold Reiki jest skuteczna zdolność do przekształcania ciemności i strachu w światło i radość. To prawdopodobnie najprostszy istniejący system uzdrawiania i samorozwoju.

Gold Reiki to forma Reiki opracowana przez duńskiego mistrza Reiki Ole Gabrielsena. To zarazem bardzo potężna, jak i niezwykle miękka energia. Ma nieco inną częstotliwość wibracyjną i wielu praktyków uważa ją za wyjątkowo subtelną i głęboko kobiecą.

♥ Tanaka San Reiki:

System Reiki Tanaka San jest duchową energią uzdrawiającą. Nie ma ona symboli, a inicjacja odbywa się poprzez intencję. Energię można wykorzystywać do samouzdrawiania lub uzdrawiania innych, zarówno bezpośrednio, jak i na odległość.
Twórcą Tanaka San jest japoński mistrz i naukowiec – Koichi Tanaka, który specjalizuje się w uzdrawianiu uszkodzonych komórek i niszczeniu wirusów. Inicjował on Richarda Rivarda chcąc mu pomóc w leczeniu raka i chorób wywołanych przez wirusy.
Tanaka San jest silną energią o barwie głębokiej zieleni. Aby w pełni skorzystać z jej walorów trzeba mieć odpowiednią wrażliwość energetyczną i doświadczenie w pracy z subtelnymi wibracjami zdrowia. Ważną rolę odgrywa także intuicja.

Tanaka San skutecznie wspomaga leczenie:

 • infekcji wirusowych,
 • wyprysków wirusowych każdego typu,
 • opryszczki,
 • obniża gorączkę,
 • terapii antynowotworowych,
 • grzybicy.

♥ Clear View Reiki:

Clear View ​Reiki to prosta metoda leczenia chorób oczu i poprawy wzroku. Również doskonale wpływa na rozjaśnienie przekazów mentalnych i uzdrawia trzecie oko. Może być używana do samoleczenia lub uzdrawiania innych, w tym także zwierząt. Przepływ energii Reiki stymulowany jest przez nałożenie dłoni na oczy i głowę. Twórcą Clear View jest Nadejda Rozanova. 

♥ Violet Flame Reiki:

Fioletowy Płomień Reiki to delikatna, żeńska, ale jednocześnie bardzo potężna, forma uzdrawiającej energii. Odczuwana jest jako aspekt Yin równoważący Yang. W połączeniu z Reiki Usui daje poczucie wszechpotężnej wibracji, wzbogacającej i przyśpieszającej proces uzdrawiania. Fioletowy Płomień Reiki to cudowna energia duchowa. Odpowiada najwyższej częstotliwości fioletowego światła i taką też aurą otula swoich uczniów. Fioletowy Płomień Reiki jest to połączona duchowa energia miłości, miłosierdzia, sprawiedliwości, wolności i transmutacji.

♥ Divine Fire Reiki:

Divine Fire Reiki (Boski Ogień Reiki) to potężny dar Boskiej Energii, dzięki któremu wzmocnisz swoje zdolności uzdrawiania do poziomu Wielkiego Mistrza. Divine Fire Reiki to ścieżka dostępu do nieziemskiej mocy, wyzwalająca potężny potencjał twórczy w duchowej manifestacji i jej fizycznej kreacji. Boski Ogień Reiki daje nam pełne dostrojenie do łatwego, skutecznego i szybkiego manifestowania marzeń w kwantowej przestrzeni oraz ich realizacji, z poziomu Boskiego Światła Duchowej Energii Kreacji. Otrzymujemy połączenie z Boską Energią Twórcy, dzięki czemu aktywujemy w sobie dopalacz energetyczny oraz zdolność kreowania z nieograniczonych potencjałów Wszechświata.

♥ Reiki 12 Czakr:

Reiki 12 Czakr to kurs ujawniający istnienie pięciu nowych czakr, które to budzą się w obliczu duchowej ewolucji człowieka. Stanowią one uzupełnienie siedmiu podstawowych centr energetycznych w naszym ciele, a jednocześnie znacząco wpływają na pogłębienie rozwoju duchowego.

Podczas tego kursu poznasz pięć czakr półtonowych:

 • podstawowa (base) – powiązana z karmą i zaległymi lekcjami do odrobienia
 • centralna (hara) – jej aktywacja uskutecznia procesy uzdrawiania
 • bezwarunkowej miłości (unconditional love) – otwarcie w sobie mocy mądrości serca
 • główna (altar major) – wzmacnia zdolności intuicyjne, dostraja do pola zbiorowej nieświadomości
 • trzeciego oka (third eye) – odkrywanie prawdy serca

♥ Karuna Reiki:

Karuna to sanskryckie słowo oznaczające współczucie. Ten styl został opracowany przez Williama Lee Randa, założyciela i prezesa The International Center for Reiki. Karuna Reiki służy do leczenia cierpienia ludzi poprzez współczucie.

♥ Imara Reiki:

Słowo "Imara" można przetłumaczyć jako "więcej", co oznacza energię silniejszą niż popularne Reiki Usui. Niektórzy porządkują metody na poziomach wibracyjnych i oceniają moc energii następująco: Reiki Usui – poziom 3, Karuna Reiki – poziom 4, Imara Reiki – poziom 5. Imara Reiki pozwala z większą łatwością pobierać energię "ki" w trakcie zabiegu. Uzdrawia stare traumy oraz karmiczne problemy z innych wcieleń. Rozpuszcza emocjonalne, mentalne i fizyczne blokady. Działa głębiej i silniej niż Reiki Usui. Imara Reiki pogłębia duchową wrażliwość i połączenie z wyższymi wymiarami. 


Uwaga!
To nie są wszystkie odmiany reiki. Na blogu uwzględniam tylko te, w które zostałam inicjowana i poznałam ich moc.
Na bieżąco będę uzupełniać wpis o nowe odmiany Reiki, zaraz po otrzymaniu dostrojeń.

 

Zapraszam na inicjacje Reiki