fbpx

Prosty sposób na uzyskanie wagi idealnej

Uśmiech – najpiękniejsze ubranie kobiety. Jest to w stu procentach prawdziwe stwierdzenie. Często jednak zdarza się tak, że patrząc w lustro pojawia się grymas niezadowolenia. Zwłaszcza w okresie wiosennym, gdy my-kobiety zrzucamy z siebie zimowe ubrania i nagle zauważamy nieco wyraźniej niedoskonałości naszego ciała. O ile udawało nam się to ukryć zimą pod grubszym swetrem, czy też szerszymi spodniami, o tyle coraz cieplejsze dni, niejako wymuszają na nas zdejmowanie kolejnych warstw ubrań. Wiosenna aura dodaje nam wigoru i budzi w nas chęci do zmian. Dlatego niejedna z nas sięga po różnego rodzaju diety, zaczyna intensywnie ćwiczyć, stara się zmienić przyzwyczajenia żywieniowe. Zapał jest tak ogromny, że nie przeraża nas wizja ogromnego wysiłku i czujemy w sobie moc wytrwałości. Początek jest zazwyczaj bardzo przyjemny. Zaczynamy ćwiczyć, zmieniamy dietę. Wiara słabnie w momencie, gdy włożony wysiłek jest dużo większy niż uzyskiwane rezultaty. Wtedy albo rezygnujemy, bo nie widzimy sensu dalszego katowania siebie, albo odpuszczamy, bo wprawdzie zmiany wagi są szybkie, ale gdy tylko przestajemy ćwiczyć, czy też zaniedbujemy dietę, waga wzrasta lawinowo i uzyskujemy efekt jojo.

Pixabay Image 593194

 

Dlaczego tak się dzieje?

Ponieważ dbanie o zdrowe i silne ciało powinno zaczynać się od głowy. A dokładniej od tego co siedzi w naszej podświadomości. Potem dopiero zadbać o odpowiednią dietę, dobrać właściwe suplementy i na końcu skupić się na sylwetce.

Viana Stibal, autorka i twórczyni metody uzdrawiania Theta Healing, opracowała program 5 kroków pozwalający uzyskać wagę idealną. W swojej książce „Theta Healing Rytm odnalezienia swojej wagi idealnej“ opisuje jak w szybki i przyjemny sposób i z minimalnym wysiłkiem uzyskać zdrowe, silne i piękne ciało.

Program 5 kroków zaczyna się od pracy z przekonaniami. Niejednokrotnie nie mamy pojęcia co siedzi w naszej głowie i blokuje uwolnienie wagi. Nieraz okazuje się, że schematy są wręcz niedorzeczne, a jednak dla naszej podświadomości niezwykle ważne.

Oto przykłady takich blokujących uwolnienie wagi przekonań:

 • Waga jest oznaką dobrobytu/bogactwa.
 • Gdy mam nadwagę jestem silna.
 • Boję się miłości.
 • Nienawidzę być postrzegana jako obiekt seksualny.
 • Jestem za stara by uwolnić wagę.
 • Boję się, że jak utracę wagę, utracę część siebie.
 • Gdy schudnę nie będę pasowała do swojej rodziny.
 • Jeśli będę miała idealną wagę zostanę odrzucona.
 • Jedzenie jest złe.
 • Nienawidzę ćwiczyć.
 • Ćwiczenie jest bolesne.
 • Nie jestem w stanie kontrolować swojego apetytu.

Przepracowanie i uwolnienie takich przekonań, otwiera naszą podświadomość na zmiany w życiu. Nie dotyczy to tylko zewnętrznego wyglądu, ale również uzyskania wewnętrznej świeżości.

Kolejnym krokiem jest dobór suplementów. Tutaj autorka zwraca szczególną uwagę na kwasy tłuszczowe omega 3, ocet jabłkowy i kwas alfa liponowy. Zażywanie suplementów jest ważne przy zmianie wagi, ponieważ organizm przy utracie tłuszczu, zacznie się upominać o jego braki. Suplementy pozwalają uzupełnić niedobory, wartościowymi i odżywczymi składnikami dla organizmu.

W dalszym kroku Vianna Stibal zwraca się ku naszym wewnętrznym organom. Krok ten jest niezwykle ważny, ponieważ głęboko w nas są zakorzenione bardzo silne emocje. Aby je uwolnić autorka zachęca do wykonania Pieśni Serca. Jest to uwolnienie smutku z każdej części naszego ciała poprzez dźwięk naszego głosu. Pieśń Serca pozwala na puszczenie nie tylko naszych indywidualnych emocji, ale i tych z poprzednich pokoleń czy też całej Ziemi.

Dalej bardzo ważne jest błogosławienie jedzenia. Nie trzeba rezygnować z ulubionych posiłków czy słodyczy. Autorka proponuje zasadę jedzenia mniejszych porcji, ale częściej. Każdy posiłek należy pobłogosławić od samego momentu narodzin składników, czyli np. chleb – od zasiania ziarna zbóż; aż do przyszłości, aby nasz organizm czerpał z posiłku jak najwięcej wartości odżywczych.

I ostatni krok to ćwiczenie bez ćwiczenia. Żyjemy w ludzkim ciele i to nie zmienia faktu, że nasze ciało potrzebuje ćwiczyć, aby zachować swoją jędrność i giętkość. Jednak Vianna odkryła coś genialnego. Wystarczy, że nasza podświadomość będzie myślała, że ćwiczymy, gdy my w tym czasie będziemy się relaksować. Oczywiście nie oznacza to, że ćwiczenie zostanie całkowicie wyeliminowane z naszego życia. Zostanie jednak zmniejszone do minimum. Będziemy mogli cieszyć się silną, zdrową i piękną sylwetką dzięki 30 – minutowym ćwiczeniom raz na dwa tygodnie.

Program 5 kroków Vianny Stibal możemy praktykować samodzielnie. Książka „Theta Healing Rytm odnalezienia swojej wagi idealnej“ jest opracowana tak, że każda osoba znająca podstawy ThetaHealingu doskonale poradzi sobie z wprowadzeniem programu do swojego życia.